wynajem odzieży roboczej +48 59 834 32 46

Maty wejściowe są niepozornym, ale ważnym elementem niemal każdego przedsiębiorstwa, biura, urzędu, hotelu czy lokalu gastronomicznego. Dzięki nim możliwe jest kulturalne i porządne powitanie pracowników, inwestorów czy gości, którzy w jednym momencie przekraczają próg naszej siedziby. Dzieje się tak za sprawą tego, że maty wejściowe pomagają utrzymać czystość już na wejściu, a także zabezpieczają przed poślizgnięciem i stanowią swego rodzaju zaproszenie, by wejść do środka. Jednak korzyści wynajmu mat do firmy jest znacznie więcej.

Wynajem czy kupno mat wejściowych dla firmy?

Mata wejściowa powinna stanowić niezbędny element wyposażenia firmy. Niemniej, zanim przejdziemy do jej korzyści, odpowiemy na pytanie nurtujące wiele osób zainteresowanych tymi produktami – kupić czy wynająć matę? Wielu przedsiębiorców stawia na kupowanie wszelkiego wyposażenia firmy. Jednak ostatnio nie bez powodu popularny stał się tzw. rental różnego rodzaju produktów.

Wśród nich są maty, wypożyczane i serwisowane przez profesjonalne firmy, jak STAPOL. Pojawienie się na rynku takich usług to odpowiedź na potrzeby różnych zakładów, spółek czy urzędów. Kupno maty wejściowej jest po prostu mniej praktyczne i bardziej skomplikowane. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaki produkt będzie dla konkretnego rodzaju lokalu najlepszy i jak go później konserwować oraz czyścić.

Wynajmując matę wejściową, od razu w pakiecie można otrzymać serwis, konserwację i czyszczenie tego rodzaju chodników. Nie trzeba więc szukać pralni czy fachowca, który się tym zajmie lub, co gorsza samemu tracić czas na pranie wycieraczek, gdy do zrobienia w pracy są inne ważniejsze rzeczy.

Czyszczenie i serwis mat wejściowych

Poza tym firma oferująca rental mat wejściowych najlepiej wie, jak się nimi zająć, gdy są już mocno zabrudzone bądź uległy uszkodzeniu. Za wynajmem przemawia również efektywny i prosty proces dostarczenia i wymiany maty. W STAPOL dostarczamy czyste maty, umieszczamy je w miejscu przeznaczenia, w określonym z klientem cyklu wymiany odbieramy zabrudzone maty, kładziemy na ich miejsce świeże, a zużyte czyścimy i konserwujemy. 

Nie ma obaw więc, że firma pozostanie bez chodnika wejściowego bądź spotka się z problemem pod tytułem "jak doczyścić dużą wejściową matę ze sporymi ilościami piachu i kurzu?". Poza tym, profesjonalne firmy dzierżawiące i czyszczące maty wejściowe używają odpowiednich narzędzi i środków czystości, które pozwalają matom cieszyć się doskonałym wyglądem i świetną wydajnością przez lata. 

Korzyści mat wejściowych

Wynajem mat wejściowych oferuje więc wiele korzyści. Najważniejszymi dla przedsiębiorców jest oszczędność w kosztach sprzątania czy konserwacji, gdyż wytrzymałe dywany ograniczają roznoszenie piachu, kamyczków, kropli wody i kurzu po innych droższych i bardziej wartościowych materiałach podłogowych. W ten sposób chronią je przed zniszczeniami i wyższą eksploatacją. 

1 m2 maty z nylonowych (poliamidowych) włókien może zatrzymać nawet 4 kg brudu i 6 l błota. Tego typu tkaniny nie ulegają odkształceniom i skutecznie czyszczą obuwie. Z jednej strony umożliwiają zdrapanie z podeszwy zabrudzenia, a z drugiej ograniczają przenoszoną dalej wilgoć i brud. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że aby maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się brudu, osoba wchodząca powinna przejść po 3 matach. Dlatego warto je odpowiednio zainstalować – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Spód mat jest wykonany najczęściej z trwałej nitrylowej gumy. Dzięki niej zyskuje się antypoślizgowość, bez konieczności montowania wycieraczki na stałe do posadzki. Czyste wnętrze to element dobrego i profesjonalnego wizerunku. Dlatego warto skorzystać z wynajmu, czyszczenia i serwisu mat wejściowych. W końcu – jak cię widzą, tak cię piszą.

Ponadto tego rodzaju maty sprawdzają się nie tylko przy wejściach do hoteli, restauracji, zakładów pracy, szkół czy innych instytucji. To również dobry pomysł, by tego rodzaju chodnik umieścić w miejscach wysoko uczęszczanych – nie tylko przy drzwiach. Mowa w tym wypadku o recepcjach, stanowiskach z automatami, kawą, poczekalniach czy przechodnich korytarzach.